This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Projekt „Poszerzamy swoje horyzonty zdobywając praktyczne doświadczenie zawodowe za granicą“ – pomyślnie zakończony


Na przełomie od grudnia 2016 / do października 2017r. 90 uczniów naszej szkoły Technikum Informatycznego i Budowlanego miało możliwość zrealizowania stażu zawodowego: dwutygodniowego w Mediolanie (40 uczniów) lub cztero tygodniowego w Niemczech koło Lipska (50 uczniów). W ramach podsumowania projektu dla uczestników zorganizowano wycieczki:

27.10.2017 Warszawa - 25 uczniów klas czwartych
30.10.2017 Wrocław - 20 uczniów klas drugich
10.11.2017 Warszawa - 25 uczniów klas trzecich

Uczniowie, którzy wzięli udział w mobilności mieli przyjemność podczas jednodniowych wycieczek zwiedzić wraz z przewodnikiem Warszawę lub Wrocław. Pogoda była zmienna, ale dobre humory i pozytywne nastawienie nie zawiodły☺Program wycieczek dla uczestników projektu

button

TO JUŻ JEST (PRAWIE) KONIEC

naglowek_1


W piątek zakończyła się realizacja naszego projektu. Łącznie wzięło w nim udział 90 uczniów. W przeciągu roku na zagraniczne praktyki i staże wyjechały 4 grupy uczestników. Dwie 25-osobowe grupy odbyły miesięczne praktyki zagraniczne w Niemczech. Z kolei dwie 20-osobowe grupy uczniów brały udział w dwutygodniowych stażach we włoskich firmach w Mediolanie.

W ramach podsumowania zapraszamy wszystkich uczestników na wycieczki, które odbędą się w następujących terminach: obecne klasy maturalne - 27.10.2017 (Warszawa), klasy drugie - 30.10.2017 (Wrocław), klasy trzecie - 10.11.2017 (Warszawa). Spotkanie informacyjne w sprawie wycieczek do Warszawy (dla klas III i IV) odbędzie się 16.10.17 o godz.9:35 w sali 122. Zapraszamy!


Pierwszy tydzień za nami


Pierwszy tydzień pobytu uczestników projektu „Poszerzamy swoje horyzonty zdobywając praktyczne doświadczenie zawodowe za granicą” w Niemczech minął bardzo szybko. Opiekunowie praktyk są zadowoleni z postawy naszych uczniów. Miło słyszeć pochwały na temat ich pracowitości, solidności i zaangażowania. Oby tak dalej!

Aby umilić sobie czas wolny po zajęciach, uczestnicy wybrali się w tym tygodniu na kręgle oraz na gokarty. Wieczory spędzają w klubie na terenie ośrodka, gdzie grają w bilard, rzutki, tańczą oraz rozgrywają mecze na X-boxie. Weekend grupa spędziła w Berlinie, gdzie z przewodnikiem zwiedziła najważniejsze zabytki miasta. Jedną z atrakcji było wieczorne podziwianie panoramy Berlina z kopuły Reichstagu. Również wizyta w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds przysporzyła wszystkim wiele radości.

Przed uczestnikami projektu kolejny tydzień pracy i nauki. Zarówno u informatyków, jak i u budowlańców nastąpiła zmiana opiekunów praktyk. Mamy nadzieję, że również na nich nasi uczniowie zrobią dobre wrażenie i nauczą się wielu przydatnych rzeczy.

Więcej zdjęć można znaleźć w naszej galerii.


Pozdrowienia z Niemiec

naglowek_1


W niedzielę (10.09.17) ostatnia grupa uczestników projektu dotarła do Niemiec, gdzie przez najbliższy miesiąc będzie odbywała praktykę zawodową. Budowlańcy pracują w historycznym dworze Gut Wehlitz, a informatycy zgłębiają tajniki sieci komputerowych w Centrum Kształcenia ROBOTRON w Lipsku. Oprócz nauki i pracy czeku tu na nich wiele atrakcji. Jak dotąd zwiedzili już Lipsk, wybrali się na kręgle i gokarty. Najbliższy weekend spędzą w Berlinie. Więcej zdjęć można znaleźć w naszej galerii.


Ważne informacje
dotyczące wyjazdu do Niemiec

naglowek_1


Uczniów wyjeżdżających na miesięczną praktykę do Schkeuditz prosimy o punktualne przybycie na miejsce zbiórki, czyli na parking przy szkole dn. 10.09.2017 o godzinie 8:30. Obowiązkowo należy ze sobą zabrać: dowód osobisty lub paszport, kartę EKUZ oraz legitymację szkolną.

Życzymy szczęśliwej podróży, owocnej nauki oraz wspaniałych wrażeń.


Lato w Mediolanie


Dwutygodniowy pobyt grupy stażystów w Mediolanie dobiega końca. Najmłodsza grupa uczestników projektu (dopiero co ukończyli pierwszą klasę) świetnie poradziła sobie ze swoimi obowiązkami i wywiązała się ze wszystkich powierzonych zadań. Uczniowie pracowali w firmach: Dolphin, Castellanza Engineering, Purelab, iMacchinisti, Kathedra i Woodhouse Hostel. Do ich zadań należało między innymi: tworzenie stron przy pomocy HTML, tworzenie grafiki komputerowej, tworzenie aplikacji na smartfony, programowanie, projektowanie wnętrz, tworzenie drewnianej makiety mapy świata.

Oczywiście udział w projekcie wiąże się nie tylko z nauką i pracą. W wolnych chwilach uczestnicy odkrywali miasto i próbowali włoskich smakołyków.W weekend nasi stażyści zwiedzali Mediolan – byli między innymi w Duomo (katedra Narodzin św. Marii), Muzeum Nauki i Techniki im. Leonarda da Vinci i na zamku Sforzów. Atrakcją była też przejażdżka piętrowym autobusem, z którego można podziwiać najciekawsze zabytki miasta.

Grupa wraca z Mediolanu pełna pozytywnych wrażeń. Uczestnicy nabyli nowe doświadczenia i przeżyli ciekawą przygodę. Życzymy im, aby reszta wakacji była równie udana.


Szczegółowe informacje dotyczące
wyjazdu uczestników Grupy II do Mediolanu

naglowek_1


„Poszerzamy swoje horyzonty zdobywając praktyczne doświadczenie
zawodowe za granicą”


 • Termin: sobota 24.06.2017
 • Zbiórka: godz.  12.15 na lotnisku w Katowicach
 • Odprawa celna: od godz. 12.45
 • Wylot: godz. 14.45
 • Przylot: Mediolan-Bergamo godz. 16.30
 • Bagaż: mały bagaż podręczny 42x32x25 (max.10 kg)
  oraz bagaż rejestrowany max. 23 kg

Prosimy o zabranie niezbędnych dokumentów:

 • dowód osobisty lub paszport
 • kartę EKUZ
 • legitymację szkolną

Życzymy szczęśliwej podróży,
Koordynatorzy projektu.


Uczestnicy projektu

naglowek_1


„Poszerzamy swoje horyzonty zdobywając praktyczne doświadczenie
zawodowe za granicą”


W poniedziałek 12.06.2017 wg następującego harmonogramu odbędą się spotkania integracyjne dla poszczególnych grup:

Grupa II Niemcy 8.00– 10.30 sala 122
uczniowie klas drugich, którzy w terminie 10.09. – 07.10.2017 wyjeżdżają w ramach projektu na czterotygodniowy staż do Schkeuditz/ koło Lipska

Grupa II Mediolan 10.40 – 13.20 sala 122
uczniowie klas pierwszych, którzy w terminie 24.06. - 08.07.2017 wyjeżdżają w ramach projektu na dwutygodniowy staż do Mediolanu

Obecność obowiązkowa

Zapraszamy :)
Koordynatorzy.


Mediolan Grupa II
24.06. – 08.07.2017

naglowek_1


Obowiązkowe zebranie dla Rodziców oraz uczestników projektu


„Poszerzamy swoje horyzonty zdobywając praktyczne doświadczenie
zawodowe za granicą”


Spotkanie organizacyjne z przedstawicielem organizacji przyjmującej firmy EVOLVO dot. szczegółów wyjazdu uczniów klas pierwszych naszej szkoły na dwutygodniowy staż do Mediolanu, odbędzie się:

12 czerwca (poniedziałek) o godz. 17.00 w sali nr 21.Serdecznie zapraszamy :)

Koordynatorzy projektu:
A. Krawczyk i K. Jarczyk


Grupa II – wyjazd do Niemiec
wrzesień/październik 2017

naglowek_1


Obowiązkowe zebranie dla Rodziców/opiekunów prawnych
oraz uczestników projektu


„Poszerzamy swoje horyzonty zdobywając praktyczne doświadczenie
zawodowe za granicą”


Spotkanie organizacyjne dot. szczegółów wyjazdu uczniów naszej szkoły na czterotygodniowy staż do Niemiec, odbędzie się:

29 maja (poniedziałek) ok godz. 17.30
(po zebraniach z rodzicami / konsultacjach) w sali nr 21.Serdecznie zapraszamy :)

Koordynatorzy projektu:
A. Krawczyk i K. Jarczyk


Mediolan Gr I - grudzień 2016

naglowek_1


Prosimy o odbiór Europassów w sekretariacie szkoły.Koordynatorzy projektu.


Wracamy!

naglowek_1


Trudno w to uwierzyć, ale nasza niemiecka przygoda dobiega końca. Przez ostatnie dwa tygodnie swojego pobytu w Niemczech, oprócz pracy i nauki, zwiedziliśmy Drezno, wspięliśmy się na Pomnik Bitwy Narodów, podziwialiśmy Lipsk wieczorową porą z najwyższego punktu widokowego, tj. Panorama Tower oraz zwiedziliśmy ciekawe wystawy w Muzeum Grassi.

Nie obyło się bez wizyty w parku rozrywki Belantis, gdzie szaleliśmy na rollercoasterach. Popołudniami odpoczywaliśmy w ośrodku, robiliśmy zakupy, wybraliśmy się na kręgle i na gokarty. W piątek (12 maja), po ostatnich zajęciach praktycznych, wzięliśmy udział w spotkaniu z przedstawicielką firmy Vitalis, podczas którego otrzymaliśmy dokumenty potwierdzające odbytą praktykę oraz powspominaliśmy czas spędzony w Schkeuditz.

Teraz pozostało spakować walizki i wrócić do Polski. Nasz miesięczny pobyt w Niemczech z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Nasza fotorelacja III --> ZDJĘCIA


Drugi tydzień praktyk dobiega końca …

naglowek_1


Poprzedni weekend spędziliśmy w Berlinie. Pomimo kapryśnej pogody program zwiedzania stolicy Niemiec był bardzo napięty. Zobaczyliśmy najważniejsze miejsca i zabytki tego miasta – niewykluczone, że kiedyś tam jeszcze wrócimy…

Równie intensywnie jest na zajęciach praktycznych, zarówno u informatyków jak i budowlańców. Każdy dzień to nowe wyzwanie. Mamy nadzieję, że jeszcze sporo się tutaj nauczymy.

Szczególnym wydarzeniem tego tygodnia było wyjście na gokarty. 10 minut adrenaliny spełniło nasze oczekiwania. Wyścigi były komentowane do późnych godzin wieczornych …

Będąc w Lipsku trudno ominąć łukiem piękne zoo znajdujące się w centrum miasta. Nas oczywiście też nie mogło tam zabraknąć…

Zwiedziliśmy również graniczące ze Schkeuditz miasteczko Halle, wspólnie pogrillowaliśmy, a dwutygodniowy pobyt w Niemczech zakończyliśmy przy włoskiej pizzy. Zobaczcie sami …

Nasza fotorelacja II --> ZDJĘCIA


I grupa w Niemczech

naglowek_1


Kilka dni temu rozpoczęliśmy naszą przygodę w Niemczech. Podróż minęła bezpiecznie i bez niespodzianek. Po zakwaterowaniu zostaliśmy zapoznani z regulaminem i zasadami obowiązującymi na terenie ośrodka organizacji przyjmującej firmy Vitalis.

Pierwsze dni stażu mamy już za sobą. Dosyć szybko zaaklimatyzowaliśmy się na nowych stanowiskach pracy – zapowiada się ciekawie… Przed nami miesiąc intensywnej nauki. Informatycy nabędą nowe umiejętności w Centrum Kształcenia Zawodowego ROBOTRON w Lipsku, a budowlańcy w partnerskich firmach organizacji przyjmującej w Schkeuditz/Lipsku.

W czasie wolnym nie leniuchujemy, tylko korzystamy z atrakcji które oferuje nam to miasto. Podczas zwiedzania Lipska pogoda pozostawiała wprawdzie wiele do życzenia, ale humory nas nie zawiodły. Zwiedzanie fabryki BMW znajdującej się na obrzeżach Lipska było „wisienką na torcie”. Okazało się, że jako nieliczni stażyści poznaliśmy tajniki produkcji tej światowej marki. Fabryka ta dostępna jest dla zwiedzających tylko kilka dni w roku.

Nasza fotorelacja --> ZDJĘCIA


Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu uczestników Grupy I wyjeżdżających do Niemiec

naglowek_1


Projektu: „Poszerzamy swoje horyzonty zdobywając praktyczne doświadczenie zawodowe za granicą“


 • Termin: poniedziałek 17.04.2017
 • Zbiórka: godz. 8.30 przed szkołą
 • Wyjazd: ok. godz. 9.00
 • Miejsce docelowe: Gut Wehlitz, 04435 Schkeuditz (w pobliżu Lipska)


Prosimy o punktualność!
Życzymy szczęśliwej podróży☺

Koordynatorzy projektu.Sponsorzy

logo1 logo2

Projekty

logo3 logo4

top